O nás

Bio

Mladá šestičlenná pop rocková kapela z Týnce nad Sázavou. Hraje výhradně autorskou tvorbu v anglickém jazyce. Ač by se mohlo zdát, že na české hudební scéně není pro anglicky zpívající kapelu místo, opak je pravdou a kapela se těší čím dál větší oblíbenosti.

Kapela odstartovala zejména rokem 2018, kdy byla jejich píseň Unexpectednasazena do rotace rádia Evropa 2, která se držela vždy na předních příčkách hitparád E2 Music Chart. Následovaly singly Hope You Know a Letters, které se zapsaly do povědomí posluchačů právě z rádia Evropa 2

Následovalo umístění na 3. místě jako Objev roku na prestižních hudebních cenách Žebřík 2019 a získání Divoké karty Evropy 2. Přidalo se nespočet vystoupení a účinkování na festivalech po celé České republice jako například Sázavafest, Brod1995, Okoř se šťávou, Festival Přeštěnice, turné s Pekařem aj.

Roku 2019 však nejvíce dominovalo vydání dlouho očekávaného alba #TOTHESTARS, které spatřilo světlo světa poprvé v listopadu a vlajkový singl Mills. Na tomto albu naleznete již zmiňované nejznámější písně kapely jako Unexpected, Hope You Know, Letters, Mills a další.

S příchodem roku 2020 přišla spolupráce s německým vydavatelstvím 7US spojená s velkou mediální kampaní a vydání alba. Písně byly nasazeny do předních německých rádií jako WDR 2, SWR 3, Big FM a další.

Singl Mills se stal nejoblíbenější písní roku 2019 Evropy 2.

Kapela byla nominována na Ceny Evropy 2 za rok 2019 ve třech kategoriích – DOMÁCÍ KAPELA CZ/SK, SINGL a ALBUM. Kapela byla na druhém místě v kategorii Song roku.

 

Hrajeme ve složení:

Daniel Marczell – zpěv, baskytara
Lucie Marczellová – zpěv, klavír
Rút Bělohlávková – zpěv, housle
Dominik Krykorka – elektrická kytara
Miloš Majlo Filip – bicí
Tomáš Mudra – akustická kytara

Úspěchy

Napsali o nás

“Možná jste o kapele Czech It dosud neslyšeli, ale to se brzy změní. Pětičlenná kapela z Týnce nad Sázavou má za sebou neuvěřitelnou cestu, z Dětského domova Sázava až do chystané debutové desky #TOTHESTARS.”

EVROPA 2

 

Jejich tvorba se od běžné popové vlny, kterou v rozhlasovém éteru chvílemi až hyzdí někteří interpreti, liší. Zní jinak, staře, ale zároveň i nově, zasněně, křehce. Možná působí nevýrazně, ale to svědčí o vyrovnanosti skladeb. Žádná nepřebíjí druhou. Je z nich cítit, že vznikly přirozeně a s chutí. Jsou navíc nahrané živě, bez vyumělkovaných zvuků.

Musicserver.cz

 

“Loni se o pozornost přihlásila šestičlenná kapela Czech It z Týnce nad Sázavou. Nyní vydává druhé album #TOTHESTARS, na kterém jsou poprockové skladby se zajímavým zvukem a anglickými texty. Před několika dny k němu vydala singl Mills s videoklipem. Křest proběhne v sobotu 23. listopadu v kulturním domě v Týnci nad Sázavou. Kmotrem bude Jan Žampa, zpěvák kapely Eddie Stoilow.”

Novinky.cz

 

“Týneckou kapelu Czech it posluchači nominovali na Objev roku v anketě Žebřík. Minulý rok vydala singly Unexpected a Hope You Know. Letos byla kapela poprvé nominovaná v anketě Žebřík na v kategorii Objev roku.”

Deník.cz

 

In ihrer Heimat Tschechien mischen Czech It bereits ganz oben mit: Jetzt greifen die sechs Himmelsstürmer mit ihrem Album „#TOTHESTARS“ auch bei uns nach den Sternen.

 

Vienna-news.com