O nás

Bio

Mladá šestičlenná pop rocková kapela z Týnce nad Sázavou. Hraje výhradně autorskou tvorbu v anglickém jazyce. Ač by se mohlo zdát, že na české hudební scéně není pro anglicky zpívající kapelu místo, opak je pravdou a kapela se těší čím dál větší oblíbenosti.

Již v květnu 2018 byla naše píseň Unexpected nasazena do rotace rádia Evropa 2. Sedm týdnů byla na předních příčkách hitparády E2 Music Chart, z toho 4krát na první příčce. Zároveň se stala 7. z TOP 25 nejoblíbenějších písní rádia E2 za rok 2018. Spolu s čerstvějším singlem Hope You Know je první vlaštovkou z připravovaného alba TOTHESTARS, které vyjde tento rok.

Nejnovější píseň Letters následovala svoji “starší sestru” Unexpected a od února 2019 ji můžete slyšet opět ve vysílání Evropy 2. Klip, který se natáčel k této příležitosti v Londýně, by měl spatřit světlo světa do konce března. Píseň Letters je momentálně na první příčce hitparády E2 Music Chart.

Největším úspěchem je pro nás zatím umístění na 3. místě jako Objev roku na prestižních hudebních cenách Žebřík 2019. Dále jsme mezi 6 nominovanými nejen v kategorii Objev roku Evropy 2, ale zároveň jsme také Divokou kartou Evropy 2.

 

Hrajeme ve složení:

Daniel Marczell – zpěv, baskytara
Lucie Konečná – zpěv, klavír
Rút Škvorová – zpěv, housle
Dominik Krykorka – elektrická kytara
Ondřej Skřivan – bicí
Tomáš Mudra – akustická kytara

Úspěchy

Napsali o nás

“Možná jste o kapele Czech It dosud neslyšeli, ale to se brzy změní. Pětičlenná kapela z Týnce nad Sázavou má za sebou neuvěřitelnou cestu, z Dětského domova Sázava až do chystané debutové desky #Tothestars.”

EVROPA 2

 

“Pekař ale neměl samostatný koncert. Předskakovala mu talentovaná skupina Czech It z Týnce nad Sázavou, která vyhrála svou účast díky přízni fanoušků v soutěži, kterou vyhlásil Pekař před zahájením turné. Příjemný alternativní pop, který se opíral o vokály klavíristky Lucie Konečné a houslistky Rút Škvorové, trochu připomínal slavnou britskou sourozeneckou skupinu The Corrs, ale v tom dobrém slova smyslu. Jednu písničku věnovali dětskému domovu v Sázavě, kde je zpěvák Daniel Marczell vychovatelem. Dodali, že žádný sen není neuskutečnitelný.”

iREPORT.cz

 

“Mají dva singly v rádiu Evropa 2, byli speciálním hostem Podzimní tour 2018 písničkáře Pekaře, získali třetí místo v kategorii Objev roku hudební ankety Žebřík 2019, v Hudebních Cenách Evropy 2 se stali Divokou Kartou, s dalším singlem obhajují prvenství z roku 2018 v hitparádě Evropa 2 Music Chart, natočili čtvrtý videoklip v Londýně.”

Posázaví.com